Ragbi 13 sezona Rizman kupom startovala u Leskovcu!

U svetu domaćeg sporta ali i geografije postoji zanimljvost da imamo dva Leskovca, a ono što vezuje ova dva je da se u oba igra ragbi.
Ragbi 13. sezona  godinama počinje svoj krug oko Sunca utakmicom Rizman kupa, Takmičenjem nacionalnih selekcija ispod 19. i ispod 21 godine. O ovom kupu smo već pisali i možete više pročitati klikom na dugme.

Skram
Rizman kup kao State of Origin u tri utakmice!

Novina je da će kup biti koncepiran kao serija od tri utakmice. Prva je odigrana u Petrovcu na Mlavi, na terenu ragbi kluba Torpedo u Leskovcu, a druge dve će svoje bojište zakazati u Nišu i našem dragom Leskovcu.
2026. je godina euro prvenstva za igrače do 19. godina. Ono će se održati na Pirinijima u olimpijskom centru u Francuskoj.

Srpska ragbi 13 federacija je najavila veliku kampanju omasovljavanja ragbi 13 sporta među mlađom populacijom.

Nikola Savić u obaranju

Ovaj koncept je izuzetna prilika da se ljudi iz gore navednih gradova upoznaju sa najboljim što naša zemlja ima. Eventualno zaljube u ragbi, a zainterosveni priključe lokalnim klubovima.

Momenat iz igre uz prelepi ambijent prirode

Prvi susret u ovogodišnjoj seriji je pripao malo iskusnijoj ekipi, Džon Rizman(u21) – 24:18, no što se i po rezultatu vidi, ekipa Bev nije lako prodala kožu te je bilo neizvesno do poslednjeg zvužduka.
Iz našeg kluba dresove je obuklo 7. članova, a dva člana su dobila ulogu kao deo stručnog kadra.

Grupna fotografija obe selekcije

Sjajan nastavak za naš klub posle prošlogodišnje izrazito naporne, ali i uspešne sezone.
2025. smo osvojili drugo mesto u 2. ligi, i drugo mesto na međunarodnom turniru u Nišu ( u oba finalna susreta smo vodili na poluvremenu).
Ovo je nastavak planova na kojima radimo i planiramo vrhunac pripremljenosti baš za evropsko prvenstvno u Francuskoj u julu ove godine.
Tamo ćemo imati priviligeju da , ako Bog da, doživimo san svakog sportiste! U vrhunskim uslovima i atmosferi na 1.800 metara nadmorske visine u zaštićenom prirodnom područiju katalonskih Pirineja, u Font-Romeu, gde se već decenijma pripremaju i sastaju vrhunski sportisti, ponosno obučemo i predstavljamo grb naše zemlje.
Miloš Stamenković, trener ekipe

Članovi Geparda u prvoj utkamici Rizman kupa 2026.

1 thought on “Ragbi 13 sezona Rizman kupom startovala u Leskovcu!”

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Scroll to Top